
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 12 µA |
| Max Supply Voltage | 42 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Channel Type | Single |
| Number of Drivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | High Side |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$4.27795
Ext.Price$4.27795
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.27795 | $4.27795 |
| 10 | $4.17206 | $41.72060 |
| 25 | $4.13940 | $103.48500 |
| 50 | $4.10700 | $205.35000 |
| 100 | $4.07487 | $407.48700 |
